
Et meget variert program stod på menyen da Team Morgendagens Helter møttes i Trondheim denne uken.
De unge talentene måtte gjennom knallharde styrke- og kondisjonstreninger, bygge og programmere roboter og fikk en skikkelig Rosenborg-opplevelse med foredrag, trening og Champions-League fotball på Lerkendal.
.jpg)
- Den første samlingen handlet om å bli kjent, denne gangen hadde vi lagt opp skikkelig hardtrening i tillegg til en oppgave der talentene virkelig måtte bruke hodet, sier Marius Rosenberg Amundsen i Statoil.
Samlingen startet mandag med en knallhard spenstøkt i Granåsen, ledet av Eldar Rønning. Nord-trønderen viste talentene ingen nåde og enkelte av talentene kjørte seg helt kjelleren, til de kastet opp i Vebjørn Rodal-stil.

Håvard Taugbøl
Etter trappespenstøkta måtte talentene bevise at de kan bruke hodet også. Team Morgendagens Helter var nemlig invitert til Newtonrommet på NTNU hvor de skulle bygge roboter av Lego. Anført av mentor Therese Johaug fikk talentene skikkelig sving på robotene.
- Det er veldig teambyggende å gjøre noe helt nytt sammen. Å få små roboter til å gå på ski var nok nytt for de fleste, men morsomt. Særlig når det gjaldt å bli først ferdig, sier Therese Johaug, mentor for Team Morgendagens Helter.
Tirsdag var det tid for baneintervalltrening, også med Johaug. Her fikk utøverne testet kondisen og løpt ut litt melkesyre fra mandagens beinharde spenstøkt.

Hilde Landheim leder an.
Intet Trondheims-opphold er imidlertid fullkomment uten et Lerkendal-besøk, og resten av tirsdagen ble tilbrakt hos Rosenborg. Her fikk talentene høre et foredrag om talentutvikling i Norges største fotballklubb, samt trene sammen med Ståle Stensaas og Rosenborgs støtteapparat.
På kvelden fikk de også overvære RBKs Champions League-seier over FC København.
Siste dag av samlingen var onsdag og da fikk talentene testet kraften sin i en styrke- og stabilitetsøkt ledet av mentor og telemarkskjører Eirik Rykhus.
Denne økta avsluttet også årets andre samling for Team Morgendagens Helter og talentene kan nå se fram mot tredje samling som kommer senere i år, tett opp mot starten på skisesongen.
