Hopp til innhold

Resultater NC Nes 13-15 januar

En flott helg er over og skikretsens løpere fikk mange gode plasseringer. Linn Ravndal toppet alt med å vinne 5 km klassisk søndag.

En stolt Linn Ravndal vinner av søndagens 5 km klassisk

 

Langrennsporten og spesielt norgescupen junior har eksplodert de senere år. Første renn i 2017 foregår på Nes Romerike. Tre dager som samler hele norges skielite. Alle våre løpere og ledere bor på Quality Airport Hotell Gardermoen. Hovedleder Hovden Skigymnas Micke Pålsson, hovedleder kretslaget Inger Ravndal, hovedleder Sirdal Ski Lene Hetland.

Første start fredag 0930. Fredag fristil distanse, lørdag sprint klassisk, søndag klassisk distanse.

Invitasjon Nes Hjemmeside NC Nes Arrangement web Startlister Resultater Live timing

Skikretsen stiller med en meget stor tropp til start:

Deltakere Norgescup junior Nes 13-15 januar Agder og Rogaland Skikrets     
K 19/20 år 5 km fri 13.01.2017 Aarrestad Nora Lian K Sandnes IL - Ski
K 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Aarrestad Nora Lian K Sandnes IL - Ski
K 19/20 år 10 km klassisk 15.01.2017 Aarrestad Nora Lian K Sandnes IL - Ski
K 17 år 5 km fri 13.01.2017 Amundsen Kristine K Oddersjaa SSK - Ski
K 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Amundsen Kristine K Oddersjaa SSK - Ski
K 17 år 5 km klassisk 15.01.2017 Amundsen Kristine K Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Ausland Ådne M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 15 km klassisk 15.01.2017 Ausland Ådne M Oddersjaa SSK - Ski
K 17 år 5 km fri 13.01.2017 Ausland Kaja K Oddersjaa SSK - Ski
K 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Ausland Kaja K Oddersjaa SSK - Ski
K 17 år 5 km klassisk 15.01.2017 Ausland Kaja K Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km fri 13.01.2017 Brinch Andrè Sogorka M Imås, IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Brinch Andrè Sogorka M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 15.01.2017 Brinch Andrè Sogorka M Imås, IL - Ski
M 18 år 10 km fri 13.01.2017 Buch Petter M Stavanger Skiklubb - Ski
M 18 år sprint klassisk 14.01.2017 Buch Petter M Stavanger Skiklubb - Ski
M 18 år 10 km klassisk 15.01.2017 Buch Petter M Stavanger Skiklubb - Ski
M 17 år 10 km fri 13.01.2017 Djuve Håvard Jårvik M Sauda IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Djuve Håvard Jårvik M Sauda IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 15.01.2017 Djuve Håvard Jårvik M Sauda IL - Ski
M 18 år 10 km fri 13.01.2017 Ekeland Adrian Olsen M Vindbjart, IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 15.01.2017 Ekeland Adrian Olsen M Vindbjart, IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 13.01.2017 Elieson Mathias Horn M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 15 km klassisk 15.01.2017 Elieson Mathias Horn M Oddersjaa SSK - Ski
K 19/20 år 5 km fri 13.01.2017 Espedal Audhild K Bjerkreim IL - Ski
K 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Espedal Audhild K Bjerkreim IL - Ski
K 19/20 år 10 km klassisk 15.01.2017 Espedal Audhild K Bjerkreim IL - Ski
K 18 år 5 km fri 13.01.2017 Folkvord Mari K Sandnes IL - Ski
K 18 år sprint klassisk 14.01.2017 Folkvord Mari K Sandnes IL - Ski
K 18 år 5 km klassisk 15.01.2017 Folkvord Mari K Sandnes IL - Ski
M 17 år 10 km fri 13.01.2017 Fredvik Bjørnar Kjesbu M Gjerstad IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Fredvik Bjørnar Kjesbu M Gjerstad IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 15.01.2017 Fredvik Bjørnar Kjesbu M Gjerstad IL - Ski
K 19/20 år 5 km fri 13.01.2017 Frivold Marie K Oddersjaa SSK - Ski
K 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Frivold Marie K Oddersjaa SSK - Ski
K 19/20 år 10 km klassisk 15.01.2017 Frivold Marie K Oddersjaa SSK - Ski
K 19/20 år 5 km fri 13.01.2017 Gudnadottir Kristrun K Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
K 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Gudnadottir Kristrun K Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
K 19/20 år 10 km klassisk 15.01.2017 Gudnadottir Kristrun K Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
M 19/20 år 10 km fri 13.01.2017 Haavind Herman Høgseth M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 15 km klassisk 15.01.2017 Haavind Herman Høgseth M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km fri 13.01.2017 Hauklien Trond M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Hauklien Trond M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km klassisk 15.01.2017 Hauklien Trond M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km fri 13.01.2017 Hetland Daniel M Rygene IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Hetland Daniel M Rygene IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 15.01.2017 Hetland Daniel M Rygene IL - Ski
K 17 år 5 km fri 13.01.2017 Hetland Silje K Helleland IL - Ski
K 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Hetland Silje K Helleland IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 15.01.2017 Hetland Silje K Helleland IL - Ski
K 18 år 5 km fri 13.01.2017 Hetlesæter Mari K Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
K 18 år sprint klassisk 14.01.2017 Hetlesæter Mari K Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
K 18 år 5 km klassisk 15.01.2017 Hetlesæter Mari K Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
M 17 år 10 km fri 13.01.2017 Homdrom Marcus M Imås, IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Homdrom Marcus M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 15.01.2017 Homdrom Marcus M Imås, IL - Ski
M 18 år 10 km fri 13.01.2017 Jensen Alf Egil M Gjesdal IL - Ski
M 18 år sprint klassisk 14.01.2017 Jensen Alf Egil M Gjesdal IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Jensen Ottar M Gjesdal IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 15.01.2017 Jensen Alf Egil M Gjesdal IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 15.01.2017 Jensen Ottar M Gjesdal IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 13.01.2017 Knutsen Magnus Gjerstad M Imås, IL - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Knutsen Magnus Gjerstad M Imås, IL - Ski
M 19/20 år 15 km klassisk 15.01.2017 Knutsen Magnus Gjerstad M Imås, IL - Ski
K 17 år 5 km fri 13.01.2017 Larsen Emilie Holen K Vindbjart, IL - Ski
K 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Larsen Emilie Holen K Vindbjart, IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 15.01.2017 Larsen Emilie Holen K Vindbjart, IL - Ski
M 17 år 10 km fri 13.01.2017 Lie Knut Olav M Vindbjart, IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Lie Knut Olav M Vindbjart, IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 15.01.2017 Lie Knut Olav M Vindbjart, IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 15.01.2017 Madsen Kim Mjelde M Marnardal IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 13.01.2017 Mannsåker Håvard M Sandnes IL - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Mannsåker Håvard M Sandnes IL - Ski
M 19/20 år 15 km klassisk 15.01.2017 Mannsåker Håvard M Sandnes IL - Ski
K 18 år 5 km fri 13.01.2017 Mannsåker Live K Sandnes IL - Ski
K 18 år sprint klassisk 14.01.2017 Mannsåker Live K Sandnes IL - Ski
K 18 år 5 km klassisk 15.01.2017 Mannsåker Live K Sandnes IL - Ski
M 18 år 10 km fri 13.01.2017 Melberg Tore André M Gjesdal IL - Ski
M 18 år sprint klassisk 14.01.2017 Melberg Tore André M Gjesdal IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 15.01.2017 Melberg Tore André M Gjesdal IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 13.01.2017 Nerheim Vebjørn M Suldal IL - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Nerheim Vebjørn M Suldal IL - Ski
M 19/20 år 15 km klassisk 15.01.2017 Nerheim Vebjørn M Suldal IL - Ski
K 19/20 år 5 km fri 13.01.2017 Nevland Oda K Bjerkreim IL - Ski
K 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Nevland Oda K Bjerkreim IL - Ski
K 19/20 år 10 km klassisk 15.01.2017 Nevland Oda K Bjerkreim IL - Ski
K 17 år 5 km fri 13.01.2017 Nygaard Marianne K Sandnes IL - Ski
K 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Nygaard Marianne K Sandnes IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 15.01.2017 Nygaard Marianne K Sandnes IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 13.01.2017 Odland Svein M Bjerkreim IL - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Odland Svein M Bjerkreim IL - Ski
M 19/20 år 15 km klassisk 15.01.2017 Odland Svein M Bjerkreim IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 13.01.2017 Ramse Sondre M Otra IL - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Ramse Sondre M Otra IL - Ski
M 19/20 år 15 km klassisk 15.01.2017 Ramse Sondre M Otra IL - Ski
K 17 år 5 km fri 13.01.2017 Ravndal Linn K Gjesdal IL - Ski
K 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Ravndal Linn K Gjesdal IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 15.01.2017 Ravndal Linn K Gjesdal IL - Ski
M 18 år 10 km fri 13.01.2017 Rysstad Aron Åkre M Valle IL - Ski
M 18 år sprint klassisk 14.01.2017 Rysstad Aron Åkre M Valle IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 15.01.2017 Rysstad Aron Åkre M Valle IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 13.01.2017 Sandvik Tobias Topp M Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Sandvik Tobias Topp M Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
M 19/20 år 15 km klassisk 15.01.2017 Sandvik Tobias Topp M Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
K 19/20 år 5 km fri 13.01.2017 Sirevåg Sandra Vestly K Sandnes IL - Ski
K 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Sirevåg Sandra Vestly K Sandnes IL - Ski
K 19/20 år 10 km klassisk 15.01.2017 Sirevåg Sandra Vestly K Sandnes IL - Ski
M 17 år 10 km fri 13.01.2017 Sletten Erlend Lindland M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Sletten Erlend Lindland M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km klassisk 15.01.2017 Sletten Erlend Lindland M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km fri 13.01.2017 Solberg Oskar M Bjerkreim IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Solberg Oskar M Bjerkreim IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 15.01.2017 Solberg Oskar M Bjerkreim IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 13.01.2017 Spikkeland Olav Meling M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 15 km klassisk 15.01.2017 Spikkeland Olav Meling M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km fri 13.01.2017 Staavi Bjørn-Martin M Stavanger Skiklubb - Ski
M 17 år 10 km klassisk 15.01.2017 Staavi Bjørn-Martin M Stavanger Skiklubb - Ski
M 18 år 10 km fri 13.01.2017 Steinum Andreas Benjamin M Sirdal Skilag - Ski
M 18 år sprint klassisk 14.01.2017 Steinum Andreas Benjamin M Sirdal Skilag - Ski
M 18 år 10 km klassisk 15.01.2017 Steinum Andreas Benjamin M Sirdal Skilag - Ski
K 17 år 5 km fri 13.01.2017 Svalland Jehudit K Vindbjart, IL - Ski
K 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Svalland Jehudit K Vindbjart, IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 15.01.2017 Svalland Jehudit K Vindbjart, IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 13.01.2017 Svendsen Birk M Imås, IL - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Svendsen Birk M Imås, IL - Ski
M 19/20 år 15 km klassisk 15.01.2017 Svendsen Birk M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km fri 13.01.2017 Sælen Kristoffer M Imås, IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Sælen Kristoffer M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 15.01.2017 Sælen Kristoffer M Imås, IL - Ski
K 18 år 5 km fri 13.01.2017 Thomassen Grete K Matningsdal Idrettslag - Ski
K 18 år sprint klassisk 14.01.2017 Thomassen Grete K Matningsdal Idrettslag - Ski
K 18 år 5 km klassisk 15.01.2017 Thomassen Grete K Matningsdal Idrettslag - Ski
M 18 år 10 km fri 13.01.2017 Tjåland Tomas M Matningsdal Idrettslag - Ski
M 18 år sprint klassisk 14.01.2017 Tjåland Tomas M Matningsdal Idrettslag - Ski
M 18 år 10 km klassisk 15.01.2017 Tjåland Tomas M Matningsdal Idrettslag - Ski
M 17 år 10 km fri 13.01.2017 Tveit Niklas M Vindbjart, IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 14.01.2017 Tveit Niklas M Vindbjart, IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 15.01.2017 Tveit Niklas M Vindbjart, IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 13.01.2017 Viga Øyvind Opdahl M Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Viga Øyvind Opdahl M Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
M 19/20 år 15 km klassisk 15.01.2017 Viga Øyvind Opdahl M Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
M 18 år 10 km fri 13.01.2017 Wiberg Åsmund M Otra IL - Ski
M 18 år sprint klassisk 14.01.2017 Wiberg Åsmund M Otra IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 15.01.2017 Wiberg Åsmund M Otra IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 13.01.2017 Wiig Sivert M Gjesdal IL - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 14.01.2017 Wiig Sivert M Gjesdal IL - Ski
M 19/20 år 15 km klassisk 15.01.2017 Wiig Sivert M Gjesdal IL - Ski
NTB scanpix