
RC finale og Nordisk juniorlandskamp hopp
I helga 21.03 -23.03 ble det arrangert RC finale og Nordisk Junior landskamp i Jordalen Hoppanlegg på Vinstra. Skikretsens løpere fikk en flott helg.
RC finale og Nordisk junior landskamp
I helga 21.03 -23.03 blei det arrangert RC finale og Nordisk Junior landskamp i Jordalen Hoppanlegg på Vinstra. Det var utøvøvere fra Finland, Sverige, Norge og Estland. Fra Agder og Rogaland Skikrets deltok Kristian Nygard Lorentzen (10) frå Oddersjaa SSK og Emilie Helstad(14) frå Otra IL.
Emilie Helstad deltok fredag 21.03 i Nordisk juniorlandskamp individuelt og endte på ein fin 13. plass med ny personleg rekord i sitt andre hopp på 55 meter.
På lørdag 22.03 deltok Emilie i RC B under RC finalen. Hun satte nok ein ny personleg rekord på 56 meter i sitt lengste hopp, og med gode stilkarakterar endte hun på en sterk 3. plass.
Samanlagt i RC 2024/2025 endte Emilie på ein sterk 3. plass i RC B
Kristian Nygard Lorentzen fikk i lag med noen andre i 2014 års kullet prøve seg på å konkurrere i en RC klasse for første gang. De deltok lørdag i k45 i RC D. Dette var både spennende og artig. Kristian endte på en 2. plass med 32 meter i sitt lengste hopp. Han hadde nok håpet på litt lengre hopp, men med sjukdom i kroppen og redusert energi, var han likevel fornøyd med innsatsen.
Alt i alt var dette en fin erfaring for både Kristian og Emilie, som er to veldig motiverte utøvere og fine representanter for Skikretsen.