Hopp til innhold

Gull og sølv: Ingvild Synnøve Midtskogen (t.h.) og Ingrid Låte tok gull og sølv i Lake Placid under junior-VM. (NSF)

Gull og sølv i junior-VM

Ingvild Synnøve Midtskogen klinket til med gullmedalje under junior-VM i Lake Placid. Ingrid Låte sørget for norsk dobbeltseier.

Dermed kunne Norge juble over gull og sølv i spesialhoppernes første øvelse i junior-VM. Midtskogen var i en egen klasse og vant rennet med hele 32 poeng.  

– Ingvild har hatt en flott sesong. Vi visste at hun hadde et høyt nivå inne, men dette ble ren utklassing, og jeg er mektig imponert over hoppingen hennes. Ingvild har hoppet mye i World Cupen denne sesongen, med mange topp 10-resultater, og viser igjen klasse i hoppbakken, sier sportssjef Jan-Erik Aalbu.

Låte deltar også i kombinert under mesterskapet i Lake Placid. Senere i februar er hun med i kombinerttroppen under ski-VM i Trondheim.

Det kunne blitt tre norske jenter på pallen, men Kjersti Græsli falt dessverre. Hun ødela dessverre både ACL og MCL i kneet og må belage seg på en periode på sidelinjen.

– Vi kjempet om tredobbelt norsk i gårsdagens renn. Det er trist å høre at Kjersti har pådratt seg kneskade og må belage seg på en lengre opptreningsperiode. Vi skal støtte Kjersti så godt vi kan, sier Aalbu.

nif-epi04, 04