Hopp til innhold

Fra fjorårets samling. (Foto: Geir Owe Fredheim / NIF)

Klart for Nettverkssamling for unge idrettsledere

– Vi ønsker å skape en motivasjonsboost, slik at unge idrettsledere ønsker å bidra enda mer i årene som kommer, sier Mari Kvaale Sletvold.

Hun er styremedlem i både Trøndelag Idrettskrets og Norges Skiforbund og gleder seg stort til helgens nettverkssamling i Trondheim.

– Det handler om å skape fellesskap og bidra til kompetanseheving blant unge idrettsledere. Vi håper å gi deltakerne en forståelse av at de er en del av noe større i Idretts-Norge og håper de vil engasjere seg enda mer. Det ligger også litt i navnet at det å bygge nettverk og bli bedre kjent på tvers av idretter, kretser og landsdeler er viktig, sier Sletvold.

Temaet for helgens samling er «Sammen om suksess: Idrettsglede for alle». 

Skipresident Tove Moe Dyrhaug står på gjestelisten sammen med blant annet idrettspresident Zaineb Al-Samarai, årets ildsjel i 2024 Adnan Naeem (Romsås IL), leder for frivillighet Ski-VM Trondheim 2025 Anita Llapjani og håndballtrener Hege Eggen Hov.

Det blir workshop om «framtidenes fritidsaktivitet» lørdag og «frivillighet» søndag. På programmet står også bl.a. «idrettsgallaseminar» og «refleksjon – idrettsglede for toppidretten». Deltakerne er dessuten publikum på Idrettsgallaen lørdag kveld.

NIF-EPI01, 01