
Asgeir Cup-stipendet 2025
Skikretsens alpinkomité ønsker innspill til kandidater tik Asgeir Cup-stipendet.
Asgeir Cup-stipendet 2025 skal deles ut ifbm. Young Attacking Vikings i Hafjell onsdag 16. april.
Vi ønsker innspill til kandidater fra dere ute i klubbene!
Bakgrunn
Pga. solid økonomi besluttet arrangørene av Asgeir Cup i sin tid å føre noe av overskuddet tilbake til de aktive gjennom et stipend som deles ut i 15-16 års-klassen, så fremt det er løpere som oppfyller kravene. Skikretsens alpinkomité fikk ansvaret for å vurdere aktuelle kandidater.
Målet med stipendet er å motivere løpere til å satse på alpint, i tillegg til å sette de positive utøverene i fokus.
Da Asgeir Cup ble nedlagt i sitt gamle format og overført til skikretsen, ble pengene som var avsatt til stipend opprettet som en stiftelse. I etterkant er pengene satt inn på en egen konto i skikretsens eie.
Kriterier
Stipendet skal gå til en jente og/eller gutt i U16 i Oppland Skikrets som har hatt positiv sportslig utvikling det siste året. Det er en forutsetning at utøveren tar idretten seriøst og har mål om å forbedre sine prestasjoner. Løperen skal være et positivt element i sin klubb og et forbilde for yngre løpere. Stipendet skal gå til videre sportslig utvikling.
Innspill til kandidater
... sendes til oppland@skiforbundet.no innen 7. april.
Innspill må begrunnes med en kort beskrivelse av kandidaten og hvorfor dere mener han/hun er en god kandidat.