Hopp til innhold

Peder Palmstrøm Hald

 

Peder Palmstrøm Hald
Idrett: Alpint

Klubb Fana IL
Krets: Hordaland
Deltar i; Slalåm, Storslalåm og Super-G

Resultater tidligere SOWWG 
Pyeongchang; KOR 2013:
Slalåm; Gull     Storslalåm: 4. plass
Schladming, AUT 2017:
Storslalåm: Bronse.  Super-G: Bronse

Peder om seg selv;
Jeg heter Peder og bor i egen leilighet i Bergen. Jeg har en far som heter Fredrik og en mor som heter Synnøve. Jeg har også to brødre, Johan og Sigurd som jeg liker å løpe med og gå på topptur på ski med. I tillegg liker jeg å være sammen med Vilde som er kjæresten til Sigurd.

Jeg gikk på Fyllingsdalen videregående skole og jeg var på Folkehøgskole i Valdres.
Nå jobber jeg på Havforskningsinstituttet (HI) sammen med Ragna, og vi leverer frukt til alle HI sine bygg og gjør annet arbeid ved behov.

Jeg elsker å kjøre alpint og begynte å kjøre i klubb når jeg var 6 år fordi brødrene mine stod på ski.
Jeg har flere forbilder, og jeg kjenner tre stykker som har kjørt World Cup Alpint; Bjørnar Neteland, Maria Tviberg og Aksel Patricson.

I tillegg til alpint, spiller jeg fotball og basketball. Jeg har vært både i Serbia, Sverige og Italia med basketlaget mitt. I tillegg liker jeg å løpe og jeg har løpt halvmaraton i Bergen, to ganger.
I tillegg spiller  jeg også gitar i et band.

Dette er tredje gang jeg får representere Norge i World Games. Første gangen var i 2013 i Pyeongchang, Sør-Kora. Da fikk jeg gull i slalom, og ble nummer 4 i storslalom. Alt var veldig bra. Åpningen og avslutningen, treningen og konkurransene, men maten var ikke så bra.
Dessuten ble jeg syk og kunne ikke være med på super-G konkurransen.

Andre gangen var i 2017 i Østerrike. Det var jeg veldig kjekt og jeg fikk bronse i super-g og slalåm. Maten var mye bedre, og Johan, en av mine brødre var med i trenerteamet
For lekene i Italia håper jeg og delta i alle tre alpin øvelsene. Mitt mål er  gull i alle disipliner. For å være best mulig forberedt trener jeg mye både på barmark og på ski. Jeg gleder meg til å reise og være sammen med familien og alle de gode vennene mine i skimiljøet. Og selvfølgelig gleder jeg meg til konkurransene og møte nye mennesker.

Facts om Peder;
Forbilder: Marita Tviberg, Aksel Lund Svindal og Bjørnar Neteland
Favorittmat: Pizza
Favorittsnop: Biler
Fun Facts: Liker humor serier

NIF-EPI01, 01